googlef178138e7e636fa1.html
top of page

Atrašanās vieta:   Elizabetes iela 39, Rīga, Latvija
Nekustamā īpašuma veids:   daudzdzīvokļu māja
Būvniecības apjoms:   7 043,8 kv.m. 
Dzīvokļu skaits:   36 
Statuss:   nodots ekspluatācijā

NODOTS

EKSPLUATĀCIJA

ATTĪSTĪBĀ

Vieta: Elizabetes iela 39, Rīga, Latvija 
Nekustamā īpašuma veids: daudzdzīvokļu māja

Kopējā platība:               7043.8 kv.m

Terases:                             806.5 kv.m 

Autostāvvieta:                 1158.5  kv.m

Dzīvokļu skaits: 36


Statuss: nodots ekspluatācijā 2015. gadā

logo_edited.png

TAL RESIDENCE – tā ir cieņa pret Rīgas tradīcijām un vēsturi un pret diženo ģēniju Mihailu Tālu - unikāla atrašanās vieta un arhitektūras risinājumi.
Birojs Elizabetes ielā ir jebkura uzņēmēja lepnums, bet dzīvot pilsētas klusā centra visskaistākajā daļā – tā ir īpaša privilēģija. Elizabetes iela un tai blakusesošās ielas rada īpašu kultūrvēsturisko vidi, kur skaistuma cienītāji pašā Rīgas centrā var izbaudīt Jūgendstila arhitektūras pērles. Muzeji, koncertzāles un teātri ir piecu minūšu pastaigas attālumā. Vecpilsēta - tikai 10 minūšu attālumā. Īpašu burvību piešķir Kronvalda, Esplanādes un Viestura parki. Šī klusā centra daļa ir rīdzinieku iecienītākā atpūtas vieta - smalki restorāni, vīna studijas, krogi, kafejnīcas un konditorejas vakaros pulcē tos, kuri prot novērtēt katru dzīves mirkli.
Mihails Tāls bija sešdesmito gadu simbols. Viņa popularitāti varēja apskaust jebkura kinozvaigzne. Visa viņa dzīve tās mērķtiecīguma ziņā ir kā nemitīgas augšupejas stāsts. Veselīgs avantūrisms, neielaišanās kompromisos, neizsīkstošs optimisms un enerģija, kas bija raksturīgi Mihailam Tālam visā viņa dzīves ceļā, kļuva par TAL RESIDENCE radītāju iedvesmas avotu un atspoguļojās arhitektūras risinājumos.
Ēkas fasādē arhitekts Ingurds Lazdiņš izmantoja šaha motīvus: erkeru ģeometriju var iedomāties kā dažāda augstuma šaha figūras, bet gaišā un tumšā tonētā stikla kombinācijas – šaha lauciņu ornamentu. Ēkas pirmā stāva kolonnu monolīti, kas kā vareni un augšup slejošies „kapiteļi” kalpo par ēkas balstu, personificē triumfālu žestu, Tāla augšup paceltās rokas ar uzvarētāja kausu.
Ēkas mūsdienīgais dizains un silueta dinamika organiski saplūst ar kvartāla kopējo arhitektūras ansambli - savā vieglajā stikla fasādē atspoguļo vēsturi, vienlaikus pievienojot arī savu jaunā laika ritmu. Konstrukciju vizuālais vieglums panākts, izmantojot stiklotus panorāmas liftus un bezšuvju fasādes stiklojuma tehnoloģijas.
Visiem 32 TAL RESIDENCE luksusa klases dzīvojamās mājas apartamentiem brīvs plānojums un liela platība. Visiem augšējo stāvu dzīvokļiem ir terases. Ēkā ir plašas kāpņu telpas, augsti griesti un plaša halle ar durvju sargu – „konsjeržu”. Šajā pilsētas daļā tā ir arī pirmā modernā ēka, kurai ir pazemes autostāvvieta.
 

bottom of page