googlef178138e7e636fa1.html
top of page

NODOTS

EKSPLUATĀCIJĀ

Atrašanās vieta: Strēlnieku iela 5, Rīga, Latvija
Nekustamā īpašuma tips: daudzdzīvokļu māja

Kopējā platība:               9227.8 kv.m

Terases:                           841.8 kv.m 

Autostāvvieta:                1748.7 kv.m

Dzīvokļu skaits:              42


Statuss: nodots ekspluatācijā

14769719563_edited.png

Tā ir zaļā pasaules uzskata, cieņas pret pilsētas vēsturi un mūsdienu arhitektūras trīsvienība. Saudzīga vēsturiskās fasādes atjaunošana, koku kā ēkas arhitektūras sastāvdaļas instalēšana, strukturāla iestiklošana kā spogulis, kas atspoguļo apkārtējo vēsturisko ēku un kalpo par podestu koku uzstādīšanai. Kā apjoms, kas it kā saka: „Es šeit neesmu galvenais, es tikai dodu iespēju tīksmināties par apkārtējo pasauli ārpusē un no savas iekšpuses”.


HOFT – tas ir projekts, kurā labiekārtošana nevis papildina arhitektūru, bet iedvesmo, savijoties ar formām rada jaunus apjomus, kļūst par vienu veselumu ar fasādi.

Centrālajā fasādē, mājas pagalmā, terasēs un papildu konstrukcijās, izmantojot speciālu stiprinājumu sistēmu dažādos līmeņos, tiek uzstādīti skujkoki: ciedrs, kalnu priede, dažādi „bonsai” koku veidi, tādējādi radot privātu parku mājas iedzīvotājiem – zaļu oāzi pašā pilsētas centrā. Tās ir pārdomas par tēmu „kā mēs varam ne tikai saglabāt dabu pilsētā, bet arī to pavairot, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas”. Instalācija rada neparasti spēcīgu iespaidu, koki it kā aug dabiskā vidē, kalnu augstienēs un nogāzēs.

HOFT projektā savienojas vēsturiskā arhitektūra, daba, tehnoloģijas un māksla. Virs saudzīgi saglabātas un atjaunotas vēsturiskās fasādes izvietojas absolūti unikāla gaisā planējoša oāze, gluži kā stikla vitrīna, kurā ievietoti dizaina objekti, to radītājs ir pati Daba.Atverot vēsturiskās ēkas ar pavisam klasisku 19. gadsimta fasādi durvis, Jūs nokļūstat pagalmā – mūsdienu arhitektūras paraugā, turklāt tik neparastas, ka rodas iespaids, ka Jūs esat atvēruši durvis uz brīnišķīgu apslēptu pasauli kā Luisa Kerola stāstā „Alise Aizspogulijā”. Par ēkas seju vienmēr tikusi uzskatīta fasāde, mēs veidojam jaunu, konceptuālu projektu, kurā galvenais dārgums ir apslēpts neuzmanīga garāmgājēja skatienam, mēs gribam atdzīvināt tradīciju būt ziņkārīgiem un vērot to, kas atrodas iekšpusē. Tikai pilsētas iedzīvotāji zina, ka šeit ir īpašs pagalms, šeit ir apslēpts kaut kas neparasts.

bottom of page